Ciekawostki o Berlinie

Ciekawostki o Berlinie

Alexanderplatz, Baszta Telewizyjna, Pergamon, Furtka Brandenburska, Reichstag, Tiergarten, Europa-Center, Zwierzyniec – dylemat: co wyłowić? Co zwiedzić najpierw? W jaki sposób poukładać sobie to ogół, jak ma się nieco chwili? Co zdziałać, aby ekskursja do Berlina egzystowała udana i zadowalająca? Bez krążenia, wędrowania i wracania. Odzew staje się sz…

Berlin staje się miastem, jakiego nie sprezentuje się zobaczyć tylko i wyłącznie na piechotę. Nie ma także w tym miejscu jednego główny punkt względnie placu, jaki skupiałby nie sposób zabytków, atrakcji, w jaki sposób także i ogniskował ruch turystyczny. Być zdoła w przyszłości niwę tego rodzaju ogarnie słynna Ostrów Muzeów, na którą, poza tym posiadanych wprzódy zespołów (starożytne dzieła, rzeźba europejska i XIX-wieczne malarstwo), zamierza się sprowadzić kolekcje spośród ówczesnego Berlina Okcydentalnego, aby znów, w jaki sposób poprzednio wojną, użyczyć ogół w jednym położeniu.

Historia, zwłaszcza ta najnowsza, odcisnęła zamazane znamię na kręgosłupie miasta. Przejawy po murze, granicznym Berlin przez w pewnej mierze 30 lat, do teraz formują węzłowe szlaki turystyczne metropolij Szwab. Dodając do analogicznego socjalistyczną zabudowę Alexanderplatz, średniowieczne kościoły tuż równolegle, głośne, historyczne budowle koło Unter den Linden (Aleja poniżej Lipami), godną Furtę Brandeburską u jej grzbietu, skwer miejski Tiergarten jednakowoż standardową zabudowę lat 70-tych w główny punkt ówczesnego sektora zachodniego, wagabunda mający nieco chwili na oglądanie staje poprzednio dylematem: co wyłowić? Co zwiedzić najpierw? W jaki sposób to poukładać, iżby zwiedzić to co najistotniejsze bez bezużytecznego krążenia i trwonienia chwili?

Odpowiedź na te zaproszenia staje się sz: skorzystać spośród miarki autobusowej nr 100

Przebieg trasy tej miarki naznaczono w krótkim czasie po stłoczeniu Szwab, jak w Berlinie restytuowano wspólny ruch transportowy. Wskazywano ją nawet “czerwoną linią”, jako że łączyła płeć nadobna główny punkt Berlina Okcydentalnego spośród dzielnicami Berlina Orientalnego. Jej sława zrobiła, iż w celnym momencie wystawała się wabikiem turystycznym i w ten sposób oto Berlin zdobył szczyptę w typu miarki krajoznawczej (typu sightseeing tour), tak duża liczba iż osiągalnej w ofercie wymiany całościowej.

Korzystając spośród tej usługi oglądanie można nawiązać na placu Aleksandra (Alexanderplatz) po wschodniej witrynie względnie także koło Skwerze Zoologicznym stawianym w zachodniej dzielnicy miasta. Droga wolna wytrzyma dookoła 30 minut (bez wysiadania). Marszrutę obsługują głównie piętrowe autobusy, które krążą spośród częstością średnio co 10 minut

Zanim wejdziemy do autokaru, należy jak najbardziej zaopatrzeć się w bilet. O ile nie wykorzystaliśmy spośród usługi rabatowych kart miejskich (ważnych od momentu 48 godzin do 6 okresy i uprawniających do tranzytów środkami wymiany miejskiej a także dających bonifikat do przegłosowanych obiektów), wysyłam zakupić bilet jednodniowy. Bilety można zakupić u uczestnicy ruchu, w automatach na stacjach metra U-Bahn i kolei miejskiej S-Bahn (obsługa w języku polskim) a także w artykułach oznakowanych brukową etykietą spośród znakiem BVG. Da się także zakupić bilet odosobniony – obowiązujący 2 godziny, koło czym jazda zdoła przebywać się w jednym kierunku (bez powrotów i okólnej drogi).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s