Historia druku i drukowania

przygotowanie do druku

Najwcześniej datowane drukowane znana jest książka ” Diamentowa Sutra ” , drukowane w Chinach w 868 n.e. Jednak podejrzewa się , że drukowanie książek może mieć miejsce na długo przed tą datą .
młody przedsiębiorca
Przed Gutenberga , druk został ograniczony w liczbie wydań dokonanych i prawie wyłącznie dekoracyjnych , wykorzystywanych do zdjęć i wzorów . Materiał drukowany był rzeźbiony w drewnie, kamieniu i metalu , walcowane z tuszu lub farby i przekazywane przez ciśnienie na pergaminie lub welinowy . Książki były ręcznie kopiowane głównie przez członków zakonów .

Johannes Gutenberg
Johannes Gutenberg , niemiecki rzemieślnik i wynalazca . Gutenberg jest najbardziej znanym na prasie Gutenberga , druk innowacyjnej maszyny , które używane ruchomy typ . Pozostał normy aż do 20 wieku . Gutenberg wykonane drukowanie tanie. W 1907 roku , Samuel Simon Manchester Anglii otrzymał patent na proces za pomocą jedwabnej tkaniny jako ekran drukowania . Korzystanie z materiałów innych niż jedwab do sitodruku ma długą historię , która zaczyna się starożytnej sztuki używane przez Egipcjan i Greków już w 2500 p.n.e. Kilka lat po patentu Szymona, John  San Francisco opracowała proces kolorowania z sitodrukiem nazwie sitodruk . Określenie ” Sitodruk ” , pochodzi od łacińskiego słowa ” Seri ” (jedwab ) i greckiego słowa  ( do pisania lub rysowania ).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s